Haaland-tripla és őrült tavaszi rajt Augsburgban

A Borussia Dortmund a második félidőben öt gólt szerezve, 3-1-es hátrányból állt fel Augsburgban és húzta be első tavaszi mérkőzését.

Pénteken végre Németországban is véget ért a téli szünet és újraindult a Bundesliga nagyüzeme – csendben jegyeznénk meg, hogy sajnálatos módon éppen egy Schalke-sikerrel. A Dortmund Augsburgban vizitált szombaton, méghozzá kifejezetten annak reményében, hogy egy magabiztos győzelemmel és három ponttal nyithatja meg a bajnoki címért folytatott tavaszi hadjáratot.

Lucien Favre az őszi idény végén megszokott háromvédős rendszerben küldte pályára csapatát, a kezdő tizenegybe pedig visszatért Axel Witsel, a nagy téli igazolás, Erling Haaland viszont a kispadon kezdett.

A Borussia a már megszokott módon kezdett, sokat birtokolta a labdát és igyekezett gyors ritmusváltásokkal helyzeteket kialakítani. A helyzetek jöttek is szépen sorjában, csak éppen gól nem akart születni belőlük, Marco Reus és Jadon Sancho is komoly ziccereket hagyott ki. A félidő második felére felbátorodott az Augsburg, előbb lesről szereztek gólt, majd a 34. percben már szabályos körülmények között is összejött nekik a találat. Thorgan Hazard szolgálta ki önzetlenül a hazaiakat, a gyorsan végigvitt kontra végén pedig Niederlechner passzolt az üres kapuba.

Niederlechner az őszi meccsen is bevette a Dortmund kapuját, így ez lehetett volna jó jel is, hiszen akkor a fekete-sárgák öt góllal válaszoltak, ezúttal viszont másképpen alakult a találkozó forgatókönyve.

Szinte még ki sem futottak a csapatok a második félidőre, Richter remek helyzetfelismerésének, no meg pokolian jól eltalált lövésének köszönhetően már kettővel vezettek a hazaiak. A kedélyeket Julian Brandt pazar kapufás gólja hűtötte le, de az 55. percben Niederlechner megduplázta találatai számát. Lukasz Piszczeket futotta le rettenetesen Max a bal szélen, majd passzolt középre, a német csatárnak pedig éppen annyit kellett tennie a tizenhatoson belül, mint az első góljánál.

Lucien Favre nem véletlenül kapta le a lengyel szélsőt a félidő derekán és küldte be helyette Erling Haalandot. A norvég csatasorba állítása varázsütés szerűen változtatta meg az addig rengeteg hibával és pontatlan passzal operáló Borussiát. A 19 éves norvég csodatini első lövéséből egyből gólt szerzett, Sancho remek passzát váltotta gólra, két perccel később pedig már 3-3 állt az eredményjelzőn, Hummels hosszan előrelőtt passzából Sancho talált be.

A 70. percben megfordította a mérkőzést a Dortmund, Thorgan Hazard Hakimitől kapott patikamérlegen mért kiugratást, a belga és Haaland nyomát pedig már csak bottal üthették a védők. Hazard önzetlenül passzolt középre a norvégnak, aki megszerezte második gólját – a második lövéséből. A partjelző első blikkre úgy ítélte meg, hogy a gólt leshelyzet előzte meg, de a VAR egyértelműen jelezte Gräfe játékvezetőnek, hogy nem lehetett szó lesről.

Az i-re a pontot a 79 percben tette fel Haaland, aki Reus passzából is szerzett egy gólt. A norvég csatár háromszor lőtt kapura és mindhárom lövéséből betalált, 20 perc alatt szerzett mesterhármast. Érdekesség, hogy Pierre-Emerick Aubameyang éppen ugyanígy debütált a csapatban: Augsburgban szerzett mesterhármast, ugyanúgy a 17-es mezben.

A BVB egy hét múlva a Kölnt fogadja hazai pályán a Bundesligában.